Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

Beykoz Belediyesi logosunu ve kimliğini yeniledi. Beykoz’un sosyal ve kültürel birikimini modern çizgilerle içinde barındıran logo belirlendi. Ödül alan tasarımlar 3 Haziran Cuma akşamı Küçüksu Kasrı’nda gerçekleştirilecek törenle sahiplerine verilecek.

8 Şubat 2016 tarihinde başlayan Beykoz Belediyesi Uluslararası Logo Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Beykoz Belediyesi’ni kurum olarak yansıtan, Beykoz ilçesiyle özdeşleşecek, Beykoz’un tarihsel, sosyolojik, fiziksel yapısıyla ilişki kuracak, evrensel değerlerle üretilmiş, işlevsel nitelikte ve akılda kalıcı görsellikte yeni bir logonun çalışmaları tamamlandı.

Yarışmaya 100 ülkeden katılım yapıldı. 3593 kişinin başvurduğu yarışmaya 4880 logo tasarımı gönderildi. Alanında uzman, farklı disiplinlerden oluşan Seçici Kurul tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda 44 logo finale kaldı. Finale kalan çalışmalar arasından dereceye giren logo tasarımları, düzenlenecek tanıtım ve ödül gecesiyle açıklanacak.

Yarışma neticesinde birinci logo tasarımına 30.000 TL, ikinciye 15.000 TL, üçüncüye de 7.500 TL ödül verilecek. Ayrıca 3 adet mansiyon ödülü olarak 2.000’er TL, 1 adet Seçici Kurul özel ödülü ve 3 adet Seçici Kurul takdir ödülü verilecek.

Dereceye giren ve ödül alan yeni logo tasarımları 25 Mayıs 2016 saat 17:00 itibariyle www.beykozicintasarla.org adlı web sitesinden yayınlandı.

Ayrıntılı bilgi: www.beykozicintasarla.org